Imunológia - ako pracuje imunitný systém

Učebnica Imunológia – ako pracuje imunitný systém je určená pre študentov medicíny, zubného lekárstva, nelekárskych študijných programov, ale aj pre lekárov, vedecko-výskumných pracovníkov, ktorí sa venujú biologickým vedám a biomedicíne. Je výstupom projektu KEGA č.032UK-4/2015 MŠVVaŠ SR. Poskytuje ucelený prehľad o fungovaní imunitného systému. Čitateľ získava krok po kroku základné informácie o tom, ako pracuje imunitný systém od molekúl, buniek a tkanív imunitného systému, ktoré sa podieľajú na udržiavaní integrity organizmu a chránia ho pred širokým spektrom patogénov, ktorým sme neustále exponovaní. V závere každej kapitoly sú zaradené súbory otázok a odpovedí, ktoré umožňujú získať spätnú väzbu.

pdf Imunológia ako pracuje imunitný systém Stiahnuť - Imunológia ako pracuje imunitný systémOtvoriť v novom okne - Imunológia ako pracuje imunitný systém 13.12.2017 4.92 MB ktokoľvek
pdf Recenzný posudok doc. MUDR. J. Sadloňová, CSc. Stiahnuť - Recenzný posudok doc. MUDR. J. Sadloňová, CSc.Otvoriť v novom okne - Recenzný posudok doc. MUDR. J. Sadloňová, CSc. 11.12.2017 384.3 KB ktokoľvek
pdf Recenzný posudok MUDr. Z. Lazarová, PhD. Stiahnuť - Recenzný posudok MUDr. Z. Lazarová, PhD.Otvoriť v novom okne - Recenzný posudok MUDr. Z. Lazarová, PhD. 11.12.2017 540.37 KB ktokoľvek
pdf Imprimatúr Stiahnuť - ImprimatúrOtvoriť v novom okne - Imprimatúr 11.12.2017 238.1 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: imunológia, nešpecifická imunitná odpoveď, špecifická imunita, antigén, lymfocyty, protilátky

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 2
rating
používateľské hodnotenie

autor: Martina Neuschlová, Elena Nováková, Jana Kompaníková | pracovisko: Ústav mikrobiológie a imunológie | publikované: 4.12.2017 | posledné úpravy: 11.12.2017
citácia: Neuschlová Martina, Elena Nováková, Jana Kompaníková: Imunológia - ako pracuje imunitný systém. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 4.12.2017, posledná aktualizácia 11.12.2017 [cit. 2018-11-22] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=372>. ISSN 1337-7396.