Fagocytóza

V mechanizmoch vrodenej imunity je fagocytóza najdôležitejšou prekážkou šírenia mikroorganizmov. Zároveň majú fagocyty význam pre čistiace procesy v organizme, pretože odstraňujú zvyšky buniek a molekuly, ktoré vznikajú aj pri fyziologických procesoch. Interaktívna prezentácia obsahuje študijný materiál a súbor testových otázok, pomocou ktorých si čitateľ môže overiť dosiahnuté znalosti s možnosťou spätnej väzby.

Táto práca vznikla ako výstup projektu KEGA č.032UK-4/2015 MŠVVaŠ SR.

ppsx Fagocytóza Stiahnuť - FagocytózaOtvoriť v novom okne - Fagocytóza 20.12.2017 1.39 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: fagocytóza, neutrofily, makrofágy, mikrofágy, laboratórne metódy

autor: Martina Neuschlová | pracovisko: Ústav mikrobiológie a imunológie | publikované: 20.12.2017 | posledné úpravy: 20.12.2017
citácia: Neuschlová Martina: Fagocytóza. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 20.12.2017, posledná aktualizácia 20.12.2017 [cit. 2018-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=375>. ISSN 1337-7396.