Vyprázdňovanie moču a stolice

Posúdenie pacienta -poruchy a ťažkosti pri mikcii, patologické prímesi a zmeny moču, pomôcky k vyprázdňovaniu moču, katetrizácia MM, druhy katétrov k cievkovaniu, katetrizácia močového mechúra, pomôcky ku katetrizácií, katetrizácia ženy a muža, zavedenie permanentného katétra, drenáž močového mechúra, kontinuálny výplach močového mechúra, čistá intermitentná autokatetrizácia, starostlivosť o defekáciu, poruchy a ťažkosti pacienta pri vylučovaní stolice, pomôcky k defekácií, spôsoby podkladania podložnej misy, klyzma, aplikácia klyzmy, mikroklyzma.

pdf Vyprázdňovanie moču - prezentácia Stiahnuť - Vyprázdňovanie moču - prezentáciaOtvoriť v novom okne - Vyprázdňovanie moču - prezentácia 1.12.2011 2.29 MB ktokoľvek
pdf Vyprázdňovanie moču - výukový text Stiahnuť - Vyprázdňovanie moču - výukový textOtvoriť v novom okne - Vyprázdňovanie moču - výukový text 2.12.2011 244.84 KB ktokoľvek
pdf Vyprázdňovanie stolice - prezentácia Stiahnuť - Vyprázdňovanie stolice - prezentáciaOtvoriť v novom okne - Vyprázdňovanie stolice - prezentácia 9.11.2011 1.22 MB ktokoľvek
pdf Vyprázdňovanie stolice - výukový text Stiahnuť - Vyprázdňovanie stolice - výukový textOtvoriť v novom okne - Vyprázdňovanie stolice - výukový text 2.12.2011 338.14 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: mikcia, defekácia

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Petronela Osacká | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 5.2.2011 | posledné úpravy: 2.12.2011
citácia: Osacká Petronela: Vyprázdňovanie moču a stolice. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 5.2.2011, posledná aktualizácia 2.12.2011 [cit. 2018-08-14] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=143>. ISSN 1337-7396.