Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál JLF UK
Projekt MEFANET (MEdical FAculties Educational NETwork)
Jesseniova lekárska fakulta Univezity Komenského

Patofyziológia cirkulácie krvi a lymfy v dolných končatinách

Patofyziológia cirkulácie krvi a lymfy v dolných končatinách

Krvný obeh - funkcia. Hemodynamika. Artériový systém dolných končatín. Endotel. Endotelové vazokonstriktory. Obliterujúca ateroskleróza ciev dolných končatín (ASO). Artériová aneuryzma. Burgerova choroba. Vazospastické ochorenia.  Raynaudova choroba. Symptómy a znaky okluzívnej choroby artérií. Prúdenie krvi v žilách dolných končatín. Venózny systém dolných končatín. Žilový systém DK. Funkcia chlopní v žilách dolných končatín. Tromboflebitída. Trombóza hlbokého venózneho systému. Predisponujúce faktory HVT. Patogenéza. Venózny odtok z DK postihnutej HVT.  Symptómy a znaky CHVI. Lymfedém.


Prílohy:
Príloha   Dátum Veľkosť Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
pdf Patofyziológia cirkulácie krvi a lymfy v dolných končatinách Stiahnuť - Patofyziológia cirkulácie krvi a lymfy v dolných končatináchOtvoriť v novom okne - Patofyziológia cirkulácie krvi a lymfy v dolných končatinách 6.2.2012 14.91 MB registrovaný používateľ
 

Kľúčové slová: cirkulácia, krv, lymfa


autor: Jana Plevková | pracovisko: Ústav patologickej fyziológie | publikované: 6.2.2012 | posledné úpravy: 16.2.2016
citácia: Plevková Jana: Patofyziológia cirkulácie krvi a lymfy v dolných končatinách. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 6.2.2012, posledná aktualizácia 16.2.2016 [cit. 2018-04-22] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=75>. ISSN 1337-7396.
 

Komentáre a diskusia

Vložiť nový príspevok:

Autor / e-mail: [ prihlásenie/overenie používateľa ]
Titulok:
Text: