Arteriová hypertenzia a celkové kardiovaskulárne riziko

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Prirodzený vývoj hypertenzie. Hypertenzia - rizikový faktor cievnych chorôb. Rizikové faktory hypertenzie. Subklinické orgánové poškodenie. Diabetes Mellitus. Remodelácia ciev. Nové odporúčania pre liečbu HT (ESC 2007). Začatie antihypertenznej liečby. Nefarmakologické opatrenia. Indikácie pre hlavné skupiny antihypertenzív. Absolútne a relatívne kontraindikácie pre jednotlivé antihypertenzíva. Monoterapia versus kombinovaná terapia. Význam diuretík u postmenopauzálnych žien s artériovou hypertenziou. Kardiovaskulárne rizikové faktory u žien. Hypertenzia a postmenopauzálne ženy. Diuretiká. Saluretiká. Osteoporóza. Hypokaliémia a diabetes.

Manažment akútnych koronárnych syndrómov-Aterotrombóza. Hlavné klinické manifestácie aterotrombózy. Rizikové faktory aterotrombózy. Mortalita u pacientov so závažným ochorením periférnych artérií. Klasifikácia ICHS. Vývoj ICHS. Akútny koronárny syndróm. Aterotrombóza a mikrocirkulácia. STEMI - liečba, indikácie STEMI. Aorto-koronárny bypass. Akútny koronárny syndróm. Protidoštičková liečba. Perkutánna koronárna intervencia.

Arteriová hypertenzia a celkové kardiovaskulárne riziko 16.4.2012 4.77 MB ktokoľvek
 Manažment akútnych koronárnych syndrómov 16.4.2012 1.62 MB ktokoľvek

Predmety/kurzy