Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál JLF UK
Projekt MEFANET (MEdical FAculties Educational NETwork)
Jesseniova lekárska fakulta Univezity Komenského

Systém zdravotnej starostlivosti a jeho financovanie

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Legislatívny rámec zdravotníctva SR. Systém organizácie zdravotníctva SR. Zdravotná starostlivosť. Zariadenia ambulantnej starostlivosti. Zariadenia ústavnej starostlivosti. Zariadenia lekárenskej starostlivosti. Rozdelenie systémov. Porovnanie. Princípy verejného zdravotného poistenia. Vzťahy –ako „idú“ financie? Kto je poistený? Kto platí poistné? Čo je to solidarita v zdravotnom poistení? Solidarita v praxi = prerozdeľovanie vybraného poistného –prečo? Solidarita v praxi –ako (vývoj zmien)? S kým musia mať poisťovne zmluvy? Financovanie zdravotníctva. Zdroje na zdravotnú starostlivosť. Disponibilné zdroje. Spôsob platby = platobné metódy. Kapitácia (a aj cena bodu). Ambulancie –lekári špecialisti. Ústavná zdravotná starostlivosť –vývoj. Úhrada zdravotnej starostlivosti v cudzine. Liečba v cudzine –plánovaná. Cezhraničná zdravotná starostlivosť. Cezhraničná zdravotná starostlivosť.


Prílohy:
Príloha   Dátum Veľkosť Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
pdf Systém zdravotnej starostlivosti a jeho financovanie - prednáška Stiahnuť - Systém zdravotnej starostlivosti a jeho financovanie - prednáškaOtvoriť v novom okne - Systém zdravotnej starostlivosti a jeho financovanie - prednáška 6.10.2015 412.59 KB ktokoľvek
 

Kľúčové slová: zdravotná starostlivosť, systém zdravotnej starostlivosti


autor: Viera Švihrová | pracovisko: Ústav verejného zdravotníctva | publikované: 6.10.2015 | posledné úpravy: 6.10.2015
citácia: Švihrová Viera: Systém zdravotnej starostlivosti a jeho financovanie. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 6.10.2015, posledná aktualizácia 6.10.2015 [cit. 2018-03-23] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=302>. ISSN 1337-7396.
 

Komentáre a diskusia

Vložiť nový príspevok:

Autor / e-mail: [ prihlásenie/overenie používateľa ]
Titulok:
Text: