Punkcie

Punkcia je nabodnutie telovej dutiny, orgánu alebo patologického útvaru špeciálnou punkčnou ihlou.

Materiály sa zaoberajú týmito témami: Lumbálna punkcia, abdominálna punkcia, pleurálna punkcia, odber kostnej drene, sternálna punkcia, odber kostnej drene na cytologické vyšetrenie – náter, punkcia kĺbov.

pdf Punkcie - prezentácia Stiahnuť - Punkcie - prezentáciaOtvoriť v novom okne - Punkcie - prezentácia 2.12.2011 1015.84 KB ktokoľvek
pdf Punkcie - výukový text Stiahnuť - Punkcie - výukový textOtvoriť v novom okne - Punkcie - výukový text 2.12.2011 229.53 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: punkcia, lumbálna punkcia, abdominálna punkcia, pleurálna punkcia, kostná dreň

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Petronela Osacká | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 2.12.2011 | posledné úpravy: 3.2.2012
citácia: Osacká Petronela: Punkcie. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 2.12.2011, posledná aktualizácia 3.2.2012 [cit. 2018-08-14] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=169>. ISSN 1337-7396.