Konferencia IKT

Dňa 14.9.2011 sa konala konferencia o Informačno - komunikačných technológiách, ktoré sú k dispozícii pre pedagógov, vedeckých pracovníkov i doktorandov na našej fakulte.

Pozvaní hostia:
doc.RNDr.Ladislav Dušek, Ph.D., Ing.Daniel Schwarz, Ph.D, IBA LF Masarykova Univerzita Brno
doc.RNDr.Pavel Sůra, CSc, CIT UK Bratislava

Program konferencie bol nasledovný:

1. Otvorenie - dekan prof. MUDr. Ján Danko, CSc. JLF UK Martin
2. MEFANET
  • Súčasný stav a ďalší rozvoj MEFANETu (doc.RNDr.Ladislav Dušek,Ph.D., Ing.Daniel Schwarz,Ph.D, IBA LF MU Brno)
  • Ako publikovať elektronické diela na portáli MEFANET - spôsob odoslania príspevku na portál a popis povinných parametrov k publikovaniu na portáli (Ing. Katarína Korenčiaková UIT JLF UK Martin)

3. Elektronické vzdelávanie
  • e - learning, jeho miesto a možnosti na UK. Základné informácie o LMS Moodle. (doc. RNDr. Pavel Sůra, CSc, CIT UK Bratislava)
  • praktická ukážka vytvoreného elektronického testu v systéme Moodle, zobrazenie rôznych typov testovacích otázok a záverečného vyhodnotenia testu (Ing. Katarína Korenčiaková UIT JLF UK Martin)

4. Možnosti využitia videokonferencií na podporu výučby a vedy na JLF UK (Ing.Peter Cingel UIT JLF UK Martin)