Oxygenoterapia, inhalácie, termoterapia

Oxygenoterapia - podmienky úspešnej oxygenoterapie, prívod kyslíka ku pacientovi, typy kyslíkových fliaš, pokyny pri manipulácii s kyslíkovou fľašou, podávanie kyslíka, aplikátory kyslíka, posúdenie pacienta, technika aplikácie kyslíka, chyby pri podávaní kyslíka, pulzná oxymetria, princíp oxymetrie, faktory ovplyvňujúce presnosť merania saturácie arteriálnych krvných plynov.
Inhalácie - delenie inhalácií, účinok inhalácií podľa teploty, inhalovanie pomocou nebulizátora, inhalátory, posúdenie pacienta, inhalovanie ultrazvukovým inhalátorom - nosom, ústami. Inhalovanie ručným nebulizátorom, technika inhalovania dávkovacím aerosolovým inhalerom, technika použitia aplikátora JetSapcer, inhalovanie pomocou inhalačného nadstavcaAero Chamber, ručné práškové inhalery - Diskhaler, DISKUS, Turbuhaler, Aerolyser. Inhalačný inzulín.
Termoterapia - účinky tepla, účinky chladu, odporúčané teploty pre aplikáciu tepla a chladu, faktory ovplyvňujúce toleranciu organizmu na termoterapiu, fototerapia, použitie biolampy, teplé suché procedúry, pomôcky k aplikácií tepla, teplé vlhké procedúry, kúpele podľa rozsahu ponorenej časti tela, aplikácia suchého chladu, vodný madrac, obklady a zábaly.

pdf Oxygenoterapia - prezentácia Stiahnuť - Oxygenoterapia - prezentáciaOtvoriť v novom okne - Oxygenoterapia - prezentácia 9.11.2011 3.45 MB ktokoľvek
pdf Oxygenoterapia - výkový text Stiahnuť - Oxygenoterapia - výkový textOtvoriť v novom okne - Oxygenoterapia - výkový text 2.12.2011 236.79 KB ktokoľvek
pdf Inhalácie - prezentácia Stiahnuť - Inhalácie - prezentáciaOtvoriť v novom okne - Inhalácie - prezentácia 9.11.2011 3.17 MB ktokoľvek
pdf Inhalácie - výkový text Stiahnuť - Inhalácie - výkový textOtvoriť v novom okne - Inhalácie - výkový text 2.12.2011 244.69 KB ktokoľvek
pdf Termoterapia - prezentácia Stiahnuť - Termoterapia - prezentáciaOtvoriť v novom okne - Termoterapia - prezentácia 9.11.2011 1.46 MB ktokoľvek
pdf Termoterapia - výkový text Stiahnuť - Termoterapia - výkový textOtvoriť v novom okne - Termoterapia - výkový text 2.12.2011 181.78 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: oxygenoterapia, inhalácie, termoterapia

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 2
rating
používateľské hodnotenie

autor: Petronela Osacká | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 4.2.2011 | posledné úpravy: 2.12.2011
citácia: Osacká Petronela: Oxygenoterapia, inhalácie, termoterapia. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 4.2.2011, posledná aktualizácia 2.12.2011 [cit. 2018-08-14] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=139>. ISSN 1337-7396.