Flexibilná bronchoskopia v pediatrii

Bronchológia je veda o chorobách bronchov a pľúc, ich diagnostike a terapii. Veľký rozvoj zaznamenala najmä vďaka bronchoskopii. Dlhú dobu však bolo možné vyšetriť dýchacie cesty flexibilným bronchoskopom len dospelých. Rozmach detskej flexibilnej bronchoskopie umožnila až miniaturizácia optických prístrojov.

Kľúčové slová: bronchoskopia, flexibilná bronchoskopia

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Slavomír Nosáľ | pracovisko: Klinika detí a dorastu | publikované: 7.5.2009 | posledné úpravy: 16.2.2016
citácia: Nosáľ Slavomír: Flexibilná bronchoskopia v pediatrii. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 7.5.2009, posledná aktualizácia 16.2.2016 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=87>. ISSN 1337-7396.