Psychické zmeny a choroby v staršom veku

Prednáška pre poslucháčov UTV

Gerontológia.Gerontopsychológia. Psychické zmeny v séniu. Stratégia vyrovnávania sa so starobou - konštruktívna stratégia, stratégia závislosti., obranná stratégia, stratégia hostility, sebanenávisti. Gerontopsychiatria. Organické a symptomatické psychické poruchy v séniu. Demencie - epidemiológia,  kritériá, stupne. Alzheimerova demencia. Vaskulárna demencia. Poruchy vedomia. Poruchy nálady. Depresia.

pdf Psychické zmeny a choroby v staršom veku Stiahnuť - Psychické zmeny a choroby v staršom vekuOtvoriť v novom okne - Psychické zmeny a choroby v staršom veku 8.4.2015 11.84 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: gerontológia, gerontopsychológia, gerontopsychiatria

autor: Igor Ondrejka | pracovisko: Psychiatrická klinika | publikované: 8.4.2015 | posledné úpravy: 8.4.2015
citácia: Ondrejka Igor: Psychické zmeny a choroby v staršom veku. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 8.4.2015, posledná aktualizácia 8.4.2015 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=57>. ISSN 1337-7396.