Biofyzika dýchacieho systému

Biofyzika vonkajšieho a vnútorného dýchania. Anatómia dýchacieho systému. Hlavná funkcia dýchania. Dýchanie vonkajšie a vnútorné. Úloha bránice, medzirebrových a prídatných dýchacích svalov. Difúzia plynov v pľúcach - morfológia. Difúzia plynov cez alveolokapilárnu membránu. Dynamika difúzie cez AK membránu. Perfúzia - transport O2 a CO2 krvou.

ppt Biofyzika dýchacieho systému Stiahnuť - Biofyzika dýchacieho systémuOtvoriť v novom okne - Biofyzika dýchacieho systému 14.10.2008 3.24 MB registrovaný používateľ

Kľúčové slová: Biofyzika dýchacieho systému

Odbor:

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 1
rating
používateľské hodnotenie

autor: Ján Jakuš | pracovisko: Ústav lekárskej biofyziky | publikované: 14.10.2008 | posledné úpravy: 16.2.2016
citácia: Jakuš Ján: Biofyzika dýchacieho systému. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 14.10.2008, posledná aktualizácia 16.2.2016 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=44>. ISSN 1337-7396.