Demografické a zdravotné aspekty starnutia polulácie

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Starnutie a staroba, Starnutie populácie (celosvetovo), Predlžuje sa ľudský vek. Feminizácia populácie. Starnúť bezpečne a dôstojne ako plnoprávni občania. Demografické ukazovatele (svet, Európa). Demografické ukazovatele (svet, Európa). GERONTOLÓGIA. GERIATRIA. Kritické aspekty starostlivosti.

Kľúčové slová: geriatria, gerontológia

autor: Ivana Bóriková | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 14.10.2016 | posledné úpravy: 14.10.2016
citácia: Bóriková Ivana: Demografické a zdravotné aspekty starnutia polulácie. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 14.10.2016, posledná aktualizácia 14.10.2016 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=349>. ISSN 1337-7396.