Neionizujúce žiarenie

Ultrafialové žiarenie (UV svetlo). Druhy UV žiarenia schématicky. Ozónová „diera“ . Faktory ovplyvňujúce intenzitu UV žiarenia. Účinky UV žiarenia. Prienik UV žiarenia do kože. Prienik UV žiarenia do oka. Zásady ochrany pred UV žiarením. Solárny index- informácia pre obyvateľov o intenzite UV žiarenia. Fototypy kože. Malígny melanóm.

Mobilná komunikácia - rádiofrekvenčné pásmo ultravysokých frekvencií (UHF) .Účinky rádiovĺn z mobilov. Absorbcia rádiovĺn z mobilov. Biologické účinky vyžarovania z mobilov. Ako bezpečne používať mobilné telefóny?

ppt Neionizujúce žiarenie Stiahnuť - Neionizujúce žiarenieOtvoriť v novom okne - Neionizujúce žiarenie 29.5.2008 4.57 MB registrovaný používateľ

Kľúčové slová: Neionizujúce žiarenie, UV žiarenie, mobilná komunikácia

Odbor:

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 1
rating
používateľské hodnotenie

autor: Ján Jakuš | publikované: 24.5.2008 | posledné úpravy: 16.2.2016
citácia: Jakuš Ján: Neionizujúce žiarenie. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 24.5.2008, posledná aktualizácia 16.2.2016 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=32>. ISSN 1337-7396.