Diabetes mellitus

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Východiská. Definícia diabetu. Diabetes a Seniori. Diabetes a geriatrické syndrómy. Klinické odporúčania pre liečbu a starostlivosť o pacientov s DM 2. typu. Nefarmakologické odporúčania pre DM 2 . Fyzická aktivita a DM 2. Výživa a DM 2. Komplexná starostlivosť o pacienta s DM 2 typu. Odporúčané hodnoty kompenzácie DM 1 a 2 typu. Terapia DM 2 typu. Liečba DM 2. typu Inzulínom. Komplikácie DM 2. Diabetická noha.

pdf Diabetes mellitus Stiahnuť - Diabetes mellitusOtvoriť v novom okne - Diabetes mellitus 19.6.2015 1.07 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: diabetes, diabetes a senior

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Jana Nemcová | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 19.6.2015 | posledné úpravy: 19.6.2015
citácia: Nemcová Jana: Diabetes mellitus. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 19.6.2015, posledná aktualizácia 19.6.2015 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=296>. ISSN 1337-7396.