Úspechy v imunológii II.

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Imunita. Novodobá história rozvoja. Imunitný systém. Základné vlastnosti IS. Imunitná odpoveď. Ag + imunokompetentný ly. Stratégia nešpecifickej imunity. PAMP - molekulový vzor mikroorganizmu. PAMP - molekulový vzor mikroorganizmu. PRR – vzorkové receptory I. PRR – vzorkové receptory II. Molekulové vzory MAMP a vita-PAMP. Väzba PAMP - PRR. Cytokíny – mediátory imunitnej odpovede (špecifickej aj nešpecifickej). Pôsobenie cytokínov. Cc. prirodzenej imunity – I. Adipokíny. Epitop (determinanta). mPL špecifické pre daný Ag.Alergické choroby. Hygienická hypotéza.

pdf Úspechy v imunológii II. Stiahnuť - Úspechy v imunológii II.Otvoriť v novom okne - Úspechy v imunológii II. 14.4.2015 2.94 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: imunológia, imunitný systém

autor: Mojmír Vrlík | publikované: 14.4.2015 | posledné úpravy: 14.4.2015
citácia: Vrlík Mojmír: Úspechy v imunológii II.. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 14.4.2015, posledná aktualizácia 14.4.2015 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=293>. ISSN 1337-7396.