Intrauterinná a intrapartálna asfyxia plodu a jej následky

Hlavným dôvodom pre napísanie tohto učebného textu je neustále rastúce množstvo nových poznatkov, ako aj absencia modernej slovenskej pôrodníckej literatúry na túto tému. Učebný text je v prvom rade určený študentom medicíny lekárskych fakúlt pri ich štúdiu gynekológie a pôrodníctva. Rovnako tak je určený všetkým ostatným záujemcom o pôrodníctvo a perinatológiu, gynekológom a pôrodníkom v praxi, neonatológom, pediatrom a všeobecným lekárom, ktorým môže byť nápomocný pri ich postgraduálnom vzdelávaní a v klinickej praxi. Autor si kládol za cieľ podať komplexný pohľad na problematiku intrauterínnej a intrapartálnej asfyxie a jej následkov. Vzhľadom na rozsah a podrobné spracovanie témy, môže predkladaný učebný text poslúžiť aj ako referenčná príručka pri riešení konkrétnych prípadov v klinickej pôrodníckej praxi.

ISBN 978-80-89544-58-5

jpg Imprimatúr Stiahnuť - ImprimatúrOtvoriť v novom okne - Imprimatúr 22.11.2013 190.71 KB ktokoľvek
jpg Recenzný posudok - Prof.MUDr. Mirko Zibolen,CSc. Stiahnuť - Recenzný posudok - Prof.MUDr. Mirko Zibolen,CSc.Otvoriť v novom okne - Recenzný posudok - Prof.MUDr. Mirko Zibolen,CSc. 22.11.2013 214.86 KB ktokoľvek
pdf Recenzný posudok - Doc.MUdr.Peter Urdzík, PhD.,MPH. Stiahnuť - Recenzný posudok - Doc.MUdr.Peter Urdzík, PhD.,MPH.Otvoriť v novom okne - Recenzný posudok - Doc.MUdr.Peter Urdzík, PhD.,MPH. 22.11.2013 508.09 KB ktokoľvek
jpg ISBN Stiahnuť - ISBNOtvoriť v novom okne - ISBN 22.11.2013 90.33 KB ktokoľvek

autor: Karol Dókuš | pracovisko: Gynekologicko-pôrodnícka klinika | publikované: 22.11.2013 | posledné úpravy: 22.11.2013
citácia: Dókuš Karol: Intrauterinná a intrapartálna asfyxia plodu a jej následky. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 22.11.2013, posledná aktualizácia 22.11.2013 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=240>. ISSN 1337-7396.