Praktický úvod do metodológie výskumnej práce

Študijný text je určený ako príprava na vypracovanie záverečnej práce pre študentky bakalárskeho a magisterského stupňa vysokoškolského štúdia predovšetkým v odbore pôrodná asistencia, informácie sú však aktuálne aj pre viaceré príbuzné odbory, ako je psychológia, ošetrovateľstvo, verejné zdravotníctvo. Text je zameraný na vysvetlenie a priblíženie základných pojmov z oblasti metodológie vedeckej práce, ako napríklad formulácia vedeckých cieľov a hypotéz, metódy a postupy pri zbere údajov a ich spracovaní, zvolenie zodpovedajúceho výskumného designu. Značná časť textu je venovaná problematike postupu pri písaní záverečnej práce, jej teoretickej a metodologickej časti, a postupu pri prezentovaní výsledkov a ich interpretácie a diskusie. Prehľad teoretických poznatkov je doplnený o množstvo praktických príkladov, keďže cieľom učebného textu je čo najviac zrozumiteľným a praktickým spôsobom vysvetliť základné princípy vedeckej práce. Z tohto dôvodu sa text nevyhol vo viacerých prípadoch určitému zjednodušeniu vysvetľovanej problematiky. Pre záujemcov o hlbšie spoznanie metód vedeckej práce je k dispozícii zoznam rozširujúcej literatúry uvedený na konci skrípt.

pdf Recenzný posudok - Doc. MUDr. Tibor Baška, PhD. Stiahnuť - Recenzný posudok - Doc. MUDr. Tibor Baška, PhD.Otvoriť v novom okne - Recenzný posudok - Doc. MUDr. Tibor Baška, PhD. 10.10.2013 262.77 KB ktokoľvek
pdf Recenzný posudok - PaedDr. Petra Lajčiaková, PhD. Stiahnuť - Recenzný posudok - PaedDr. Petra Lajčiaková, PhD.Otvoriť v novom okne - Recenzný posudok - PaedDr. Petra Lajčiaková, PhD. 10.10.2013 68.07 KB ktokoľvek
pdf Imprimatur Stiahnuť - ImprimaturOtvoriť v novom okne - Imprimatur 10.10.2013 257.23 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: vedecká metodológia, pôrodná asistencia, zdravotnícke odbory, výskum, záverečné práce

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 1
rating
používateľské hodnotenie

autor: Zuzana Škodová | pracovisko: Ústav pôrodnej asistencie | publikované: 10.10.2013 | posledné úpravy: 10.10.2013
citácia: Škodová Zuzana: Praktický úvod do metodológie výskumnej práce. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 10.10.2013, posledná aktualizácia 10.10.2013 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=234>. ISSN 1337-7396.