Spánkové poruchy dýchania

Tento materiál je určený najmä ako učebná pomôcka pre poslucháčov všeobecného lekárstva v 6. ročníku štúdia v rámci prípravy na štátnu skúšku z vnútorných chorôb. Podáva komplexnú informáciu o klasifikácii, epidemiológii, patogenéze, klinickom obraze, diagnostike a liečbe spánkových porúch dýchania v rozsahu postačujúcom pre uvedenú skúšku.

pdf Spánkové poruchy dýchania Stiahnuť - Spánkové poruchy dýchaniaOtvoriť v novom okne - Spánkové poruchy dýchania 14.10.2012 5.54 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: Sleep Apnea Syndromes, spánok, dýchanie, apnoe, chrápanie

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 1
rating
používateľské hodnotenie

autor: Robert Vyšehradský | pracovisko: Klinika tuberkulózy a pľúcnych chorôb | publikované: 14.10.2012 | posledné úpravy: 4.3.2013
citácia: Vyšehradský Robert: Spánkové poruchy dýchania. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 14.10.2012, posledná aktualizácia 4.3.2013 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=196>. ISSN 1337-7396.