Mikrobiológia a imunológia

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Obsah prednášky: Terminológia. Bunky - rozdelenie, tvary, požiadavky na kyslík. Antibiotiká - rozdelenie podľa pôvodu, rozdelenie podľa použiteľnosti, bakteriostáza, baktericidita, mechanizmus účinku antibiotík, nežiadúce účinky, toxické účinky, rezistencia, testovanie citlivosti na antibiotiká. Patogenita - typy patogénov. Fyziologická mikrobiálna flóra - význam, pôsobenie, rozdelenie, zmena zloženia. Patogenéza. Baktérie - klasifikácia. Vírusy. Morfológia. DNA vírusy. RNA vírusy. Huby - biológia a klasifikácia húb. Mykózy - rozdelenie (povrchové, kožné, podpovrchové, systémové,oportúnne). Patogénne huby. Parazity.

pdf Mikrobiológia a imunológia Stiahnuť - Mikrobiológia a imunológiaOtvoriť v novom okne - Mikrobiológia a imunológia 5.4.2012 4.5 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: mikrobiológia, imunológia, bunka, antibiotikum, patogén, baktéria, vírus, huba, mykóza, parazit

autor: Elena Nováková | pracovisko: Ústav mikrobiológie a imunológie | publikované: 5.4.2012 | posledné úpravy: 26.4.2012
citácia: Nováková Elena: Mikrobiológia a imunológia. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 5.4.2012, posledná aktualizácia 26.4.2012 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=184>. ISSN 1337-7396.