Informácie o 1. autorovi článku z databázy:
Mgr. Michaela Miertová, PhD.
mieratova(at)jfmed.uniba.sk
Ústav ošetrovateľstva
Jesseniova lekárska fakulta Univerzity Komenského
Malá hora 5
Martin
Jesseniova lekárska fakulta Univerzity Komenského
telefón: +421434906736
fax: +420
adresa: Malá hora 5
03632 Martin

Ošetrovanie chronických rán

E -learningový kurz v prostredí LMS Moodle.

Prvá lekcia e-learningového kurzu s názvom Ošetrovanie chronických rán je obsahovo zameraná na problematiku preväzu chronickej rany. Poukazuje na jednotlivé kroky pracovného postupu ošetrenia chronickej rany, ktorý je jedným z faktorov ovplyvňujúcich proces hojenia rany. Druhá lekcia e-learningového kurzu s názvom Produkty lokálnej terapie nehojacich sa rán je obsahovo zameraná na ošetrenie nehojacej sa rany za využitia produktov moderného spôsobu ošetrenia.
Kurz určený pre študentov odboru ošetrovateľstva, pôrodnej asistencie a všeobecného lekárstva. V rámci štúdia ho môžu využívať študenti v predmetoch: Ošetrovateľské techniky; Chirurgia a ošetrovateľstvo; Ošetrovanie chronických rán; Základy ošetrovateľstva. Tiež môže byť prínosný pre študentov študijného programu sústavného vzdelávania Ošetrovateľská starostlivosť o chronické rany.

Pre prezeranie e-learningového kurzu je potrebné sa prihlásiť na e-learningový univerzitný server moodle.uniba.sk. E-learningový kurz je uložený pod Jesseniovou lekárskou fakultou v Martine - Nelekárske zdravotnícke vedy - Ošetrovanie chronických rán.

Ak ste študent alebo zamestnanec Univerzity Komenského (UK), prihlasujete sa rovnakým menom a heslom ako do IIKS (napr. do systému AIS). Viac informácií nájdete v manuály pre prihlásenie, na adrese: http://portal.jfmed.uniba.sk/res/file/Manual-prihlasenie-Moodle.pdf.

Ak nie ste študent alebo zamestnanec UK máte dve možnosti. Buď sa prihlásite do kurzu ako hosť (tento e-kurz umožňuje hosťovský prístup, manuál pre prihlásenie je na adrese: http://portal.jfmed.uniba.sk/res/file/prihlaenie-host.pdf  ako hosť si kurz môžete prezerať, študovať výkladové texty ale nemôžete napr. vykonávať testy alebo sa zapájať do diskusných skupín) alebo požiadate administrátora o ručnú registráciu a budete mať plný prístup do kurzu.

Viac informácií nájdete na adrese: https://www.uniba.sk/index.php?id=728

pdf Recenzný posudok - PhDr. Renáta Zeleníková, PhD. Stiahnuť - Recenzný posudok - PhDr. Renáta Zeleníková, PhD.Otvoriť v novom okne - Recenzný posudok - PhDr. Renáta Zeleníková, PhD. 25.1.2012 96.33 KB registrovaný používateľ
pdf Recenzný posudok - Mgr.Daniela Karasová Stiahnuť - Recenzný posudok - Mgr.Daniela KarasováOtvoriť v novom okne - Recenzný posudok - Mgr.Daniela Karasová 3.2.2012 23.39 KB registrovaný používateľ
Odkazy:
Odkaz   Dátum Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
html E-learningový kurz Ošetrovanie chronických rán Prejsť - E-learningový kurz Ošetrovanie chronických ránOtvoriť v novom okne - E-learningový kurz Ošetrovanie chronických rán 31.8.2014 ktokoľvek

Kľúčové slová: chronická rana, ošetrovanie, hojenie, preväz, čistenie rany

Recenzované
informácie

Garant

doc. Mgr. Katarína Žiaková, PhD.
Ústav ošetrovateľstva, JLF UK
telefón: +421 43 2633 418
e-mail: ziakova(at)jfmed.uniba.sk

Recenzenti

PhDr. Renáta Zeleníková, PhD.
Ústav ošetřovatelství a porodní asistence, Lékařská fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě
telefón: 00420 597 091 609
e-mail: Renata.Zelenikova(at)osu.cz

Mgr. Daniela Karasová
Ústav ošetrovateľstva, Jesseniova lekárska fakulta UK
telefón: +421 43 2633 418
e-mail: karasova(at)jfmed.uniba.sk

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Michaela Miertová, Mária Tabaková, Katarína Žiaková, Anna Ovšonková | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 12.1.2012 | posledné úpravy: 21.7.2014
citácia: Miertová Michaela, Mária Tabaková, Katarína Žiaková, Anna Ovšonková: Ošetrovanie chronických rán. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 12.1.2012, posledná aktualizácia 21.7.2014 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=170>. ISSN 1337-7396.

• Ošetrovanie chronických rán  (margitaorichelova@gmail.com, 18.7.2016, 11:52)
     Dobrý deň,   Dobrý deň,   chcela by som sa spýtať, aké sú podmienky na absolvovanie kurzu a cena. Mala by som vážny záujem. Ďakujem, pekný deň.   S pozdravom                                                    Margita Orichelová
  • Info o kurz ošetrovanie chronických ran  (lucia.badanova1@gmail.com, 28.8.2017, 21:51)
  • Info o kurz ošetrovanie chronických ran  (lucia.badanova1@gmail.com, 28.8.2017, 21:54)