Biochémia Alzheimerovej choroby

Alzheimerova choroba patrí medzi najrozšírenejšie formy demencie, ktorou trpí 7–10 % ľudí nad 65 rokov. Vďaka prevratným objavom v medicíne v súčasnosti vzrastá počet obyvateľov planéty, ktorí majú viac ako 60 rokov, preto sa štúdiu starnutia v ostatnej dekáde venuje čoraz väčšia pozornosť. Predpokladá sa, že práve tento proces je príčinou mnohých neurodegeneratívnych chorôb, ktorých výskyt so stúpajúcim vekom signifikantne narastá.

pdf Biochémia Alzheimerovej choroby - pdf Stiahnuť - Biochémia Alzheimerovej choroby - pdfOtvoriť v novom okne - Biochémia Alzheimerovej choroby - pdf 13.6.2010 3.48 MB registrovaný používateľ
pdf Oponentský posudok - pdf Stiahnuť - Oponentský posudok  - pdfOtvoriť v novom okne - Oponentský posudok  - pdf 13.6.2010 139.97 KB registrovaný používateľ

Kľúčové slová: Biochémia Alzheimerovej choroby, Alzheimerova choroba

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Eva Babušíková | pracovisko: Ústav lekárskej biochémie | publikované: 13.6.2010 | posledné úpravy: 16.2.2016
citácia: Babušíková Eva: Biochémia Alzheimerovej choroby. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 13.6.2010, posledná aktualizácia 16.2.2016 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=110>. ISSN 1337-7396.