Vybrané kapitoly z farmakológie: Farmakoterapia kašľa

Kašeľ je jedným z najčastejších symptómov pľúcnych ochorení a zároveň častou príčinou, ktorá núti človeka vyhľadať lekársku pomoc. Aj napriek výskumu v oblasti fyziológie, patofyziológie, farmakológie a ďalších vedných odvetví študujúcich mechanizmy regulácie kašľa sa nepodarilo odpovedať na všetky otázky patofyziológie a terapie kašľa. Učebné texty sú určené predovšetkým študentom pregraduálneho a postgraduálneho štúdia na lekárskych a farmaceutických fakultách. Poskytujú základné informácie o farmakoterapii kašľa. Úvodné kapitoly sú zamerané na stručnú charakteristiku patofyziológie kašľa a kategorizáciu kašľa podľa klinického hľadiska. Rozsiahle kapitoly sú venované zástupcom zo skupiny centrálnych, periférnych antitusík a liečivám ovplyvňujúcim mukociliárny klírens, mechanizmom ich účinku, indikáciám, kontraindikáciám, nežiaducim účinkom, interakciám, základným farmakokinetickým parametrom, symptómom a základným postupom pri liečbe otráv.

Vybrané kapitoly z farmakológie: Farmakoterapia kašľa 9.1.2018 1.23 MB ktokoľvek
 Imprimatúr 11.12.2017 380.11 KB ktokoľvek
 Recenzný posudok - prof. MUDr. Renata Péčová, PhD. 11.12.2017 991.59 KB ktokoľvek
 Recenzný posudok - prof. MUDr. Eva Rozborilová,CSc 11.12.2017 664.96 KB ktokoľvek