Základy klinickej medicíny I.

Významnou úlohou verejného zdravotníctva je osloviť a získať zdravých ľudí s cieľom predchádzať vzniku ochorení. Poznanie základov klinickej medicíny je preto pre verejné zdravotnícvo dôležité a nevyhnutné. Predkladaný učebný text zahŕňa definíciu zdravia a choroby, formy prevencie, zásady vedenia zdravotnej dokumentácie, získanie anamnézy, základné fyzikálne vyšetrenie a prehľad pomocných vyšetrovacích metód v rozsahu vhodnom pre študentov bakalárskych študijných programov verejného zdravotníctva.

pdf Základy klinickej medicíny I. - scriptá v pdf Stiahnuť - Základy klinickej medicíny I. - scriptá v pdfOtvoriť v novom okne - Základy klinickej medicíny I. - scriptá v pdf 20.9.2009 1.45 MB registrovaný používateľ
pdf Recenzia skriptá - Základy klinickej medicíny I. Stiahnuť - Recenzia skriptá - Základy klinickej medicíny I.Otvoriť v novom okne - Recenzia skriptá - Základy klinickej medicíny I. 20.9.2009 58.56 KB registrovaný používateľ

Kľúčové slová: verejné zdravotníctvo, klinická medicína

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Viera Švihrová | pracovisko: Ústav verejného zdravotníctva | publikované: 21.9.2009 | posledné úpravy: 16.2.2016
citácia: Švihrová Viera: Základy klinickej medicíny I.. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 21.9.2009, posledná aktualizácia 16.2.2016 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=95>. ISSN 1337-7396.