Problematika alergických stavov a imunológie

Prednáška pre poslucháčov UTV zo dňa 26.02.2008.

Imunita. Novodobá história rozvoja. Imunológia. Základné vlastnosti IS. Imunitný systém. Alergén. Ag + imunokompetentný ly. Imunitná odpoveď. Klinická imunológia. Z histórie alergológie. Imunopatologické reakcie. Mediátory anafylaxie. Alergické choroby - diagnostika, terapia. Hygienická hypotéza. Alergény. Imunológia starnutia. Zmeny IS počas starnutia.

pps Alergické stavy a imunológia Stiahnuť - Alergické stavy a imunológiaOtvoriť v novom okne - Alergické stavy a imunológia 9.4.2008 3.49 MB ktokoľvek
mp3 Alergické stavy a imunológia - mp3 Stiahnuť - Alergické stavy a imunológia - mp3Otvoriť v novom okne - Alergické stavy a imunológia - mp3 9.4.2008 44.5 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: imunita, imunitný systém, alergia, alergén

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Mojmír Vrlík | publikované: 9.4.2008 | posledné úpravy: 1.2.2012
citácia: Vrlík Mojmír: Problematika alergických stavov a imunológie. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 9.4.2008, posledná aktualizácia 1.2.2012 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=9>. ISSN 1337-7396.