Elektrokardiografia

Základné mechanizmy porúch elektrickej funkcie srdca a ich manifestácia na EKG krivke.

Učebný text určený na prípravu na semináre z elektrokardiografie pre študentov 3. roč. všeobecného lekárstva – druhé vydanie. Cieľom tejto príručky je teda pokúsiť sa objasniť tie mechanizmy, ktoré podmieňujú vznik typických elektrofyziologických zmien v srdci za fyziologických a patologických podmienok a ukázať, ako sa tieto zmeny prejavia na EKG krivke.

pdf ELEKTROKARDIOGRAFIA Stiahnuť - ELEKTROKARDIOGRAFIAOtvoriť v novom okne - ELEKTROKARDIOGRAFIA 29.2.2016 4.88 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: elektrokardiografia, elektrokardiogram

autor: Ján Hanáček, Jana Plevková | pracovisko: Ústav patologickej fyziológie | publikované: 29.2.2016 | posledné úpravy: 29.2.2016
citácia: Hanáček Ján, Jana Plevková: Elektrokardiografia. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 29.2.2016, posledná aktualizácia 29.2.2016 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=88>. ISSN 1337-7396.