Ischemická choroba srdca

Klasifikácia klinických typov ICHS. Klasifikácia klinických typov ICHS. Koronárny obeh. Regulácia koronárneho prietoku. Ischémia myokardu. Patogenéza chorôb koronárnych artérií. Endotelové vazodilatátory. Endotelová dysfunkcia. Patofyziologická klasifikácia typov cievneho poškodenia vedúceho ku ateroskleróze. Nový pohľad na aterosklerózu. Progresia ATS procesu. Progresia v tvorbe plátov. Stabilné fibromuskulárne pláty. Mechanizmy vedúce k vzniku ischémie. Mechanizmus vzniku nestabilnej AP a IM. Aktivita makrofágov v pláte. Vývoj ischemického poškodenia - poruchy elektrofyziologických vlastností a mechanických vlastností. Prejavy ischémie myokardu. Symptómy a znaky ICHS a mechanizmus ich vzniku. Myokardiálne enzýmy. Reperfúzia ischemického myokardu. Hibernujúci myokard.

pdf Ischemická choroba srdca Stiahnuť - Ischemická choroba srdcaOtvoriť v novom okne - Ischemická choroba srdca 6.2.2012 2.56 MB registrovaný používateľ

Kľúčové slová: ischemická choroba srdca

autor: Jana Plevková | pracovisko: Ústav patologickej fyziológie | publikované: 6.2.2012 | posledné úpravy: 16.2.2016
citácia: Plevková Jana: Ischemická choroba srdca. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 6.2.2012, posledná aktualizácia 16.2.2016 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=73>. ISSN 1337-7396.