Fajčenie a zdravie

Prednáška pre poslucháčov UTV.

História fajčenia a zdravia. Štatistiky WHO. Škodliviny tabakových listov.  Cigaretový dym - škodliviny. Pasívne fajčenie. Mortalita vo vzťahu k fajčeniu. Fajčenie a ochorenia - aktívne fajčenie, pasívne fajčenie. Nikotínová závislosť. Hlavné úlohy v oblasti kontroly fajčenia v SR. Ako prestať fajčiť. Koncepcia liečby fajčenia. Abstinenčné príznaky. Intervencia lekára. Náhradná liečba nikotínom.

pdf Fajčenie a zdravie Stiahnuť - Fajčenie a zdravieOtvoriť v novom okne - Fajčenie a zdravie 7.1.2009 5.06 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: fajčenie, zdravie, kontrola fajčenia

Odbor:

autor: Elena Kavcová | pracovisko: Klinika tuberkulózy a pľúcnych chorôb | publikované: 22.10.2013 | posledné úpravy: 29.11.2013
citácia: Kavcová Elena: Fajčenie a zdravie. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 22.10.2013, posledná aktualizácia 29.11.2013 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=67>. ISSN 1337-7396.