Neurointervencie

Endovaskulárne neurointervencie sú vnútrocievne liečebné výkony na mozgových cievach, vykonávané intervenčným rádiológom na angiografickom pracovisku (sále). Vo všeobecnosti sa delia na revaskularizačné (cieľom je spriechodnenie zúženej alebo uzavretej cievy) a embolizačné (cieľom je uzáver určitej výdute alebo inej cievnej lézie) neurointervencie.

Odkazy:
Odkaz   Dátum Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
html Neurointervencie Prejsť - NeurointervencieOtvoriť v novom okne - Neurointervencie 24.11.2008 ktokoľvek
html Coiling Aneuryzmy - m3u Prejsť - Coiling Aneuryzmy - m3uOtvoriť v novom okne - Coiling Aneuryzmy - m3u 24.11.2008 používateľ na príslušnej fakulte

Kľúčové slová: angiografia, aneuryzma

autor: Kamil Zeleňák | pracovisko: Rádiodiagnostická klinika , Ústav informačných technológií | publikované: 24.11.2008 | posledné úpravy: 24.11.2008
citácia: Zeleňák Kamil: Neurointervencie. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 24.11.2008, posledná aktualizácia 24.11.2008 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=65>. ISSN 1337-7396.