Kašeľ, dobrý sluha - zlý pán

Prednáška pre poslucháčov UTV zo dňa 27.11.2007.

Bronchiálny strom a pľúcne laloky. Štruktúra trachey a hlavných bronchov. Štruktúra najmenších dýchacích ciest a alveol. Dýchacie orgány a ich ochrana proti noxám. Obranné systémy a poškodzujúce faktory dýchacích ciest a pľúc. Nervové zakončenia v dýchacích orgánoch. Kašeľ - dobrý sluha. Kašeľ - zlý pán. Kašeľ otázniky. Klasifikácia kašľa. Sliznica dýchacích ciest zdravého človeka. Sliznica dýchacích ciest človeka s akútnou bronchitídou. Kedy je potrebné ísť s akútnym kašľom k lekárovi. Sliznica dýchacích ciest človeka s chronickou bronchitídou. Dôsledky chronického kašľa. pľúcne príčiny chronického kašľa. Mimopľúcne príčiny chronického kašľa. Gastro-ezofágový reflux.

pdf Prednáška kašeľ Stiahnuť - Prednáška kašeľOtvoriť v novom okne - Prednáška kašeľ 6.4.2008 2.65 MB ktokoľvek
mp3 Prednáška kašeľ - mp3 Stiahnuť - Prednáška kašeľ - mp3Otvoriť v novom okne - Prednáška kašeľ - mp3 6.4.2008 5.51 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: kašeľ, dýchacie cesty, dýchacie orgány, pľúca

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Ján Hanáček | publikované: 6.4.2008 | posledné úpravy: 1.2.2012
citácia: Hanáček Ján: Kašeľ, dobrý sluha - zlý pán. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 6.4.2008, posledná aktualizácia 1.2.2012 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=4>. ISSN 1337-7396.