Vybrané kapitoly z hygieny životného prostredia I.

Hygiena životného prostredia sa zaoberá vplyvom faktorov životného prostredia na zdravie ľudí. Jej cieľom je presadzovanie a udržanie takých životných podmienok, ktoré podporujú zlepšovanie a upevňovanie zdravia, súčasne tiež maximálnu ochranu biosféry. Skriptá sú zamerané na základné zložky prírodného, ale i antropogénne zmeneného životného prostredia, t. j. vzduch, vodu a pôdu, posudzované z hľadiska ich vplyvu na ľudský organizmus. Prinášajú prehľad zodpovedajúcich aktuálnych legislatívnych dokumentov, obrázky, tabuľky a rozširujúce texty pre bližšie objasnenie problematiky.

pdf Vybrané kapitoly z hygieny životného prostredia I. Stiahnuť - Vybrané kapitoly z hygieny životného prostredia I.Otvoriť v novom okne - Vybrané kapitoly z hygieny životného prostredia I. 3.12.2017 1.52 MB ktokoľvek
pdf recenzia - doc. PhMr. Marta Hurbánková, CSc. Stiahnuť - recenzia - doc. PhMr. Marta Hurbánková, CSc.Otvoriť v novom okne - recenzia - doc. PhMr. Marta Hurbánková, CSc. 3.12.2017 473.57 KB ktokoľvek
pdf recenzia - prof. MUDr. Ľudmila Ševčíková, CSc. Stiahnuť - recenzia - prof. MUDr. Ľudmila Ševčíková, CSc.Otvoriť v novom okne - recenzia - prof. MUDr. Ľudmila Ševčíková, CSc. 3.12.2017 469.84 KB ktokoľvek
pdf Imprimatúr Stiahnuť - ImprimatúrOtvoriť v novom okne - Imprimatúr 3.12.2017 191.88 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: ovzdušie, voda, pôda, zdravie ľudí

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 1
rating
používateľské hodnotenie

autor: Stanislav Kuka | pracovisko: Ústav verejného zdravotníctva | publikované: 3.12.2017 | posledné úpravy: 3.12.2017
citácia: Kuka Stanislav: Vybrané kapitoly z hygieny životného prostredia I.. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 3.12.2017, posledná aktualizácia 3.12.2017 [cit. 2017-12-15] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=370>. ISSN 1337-7396.