Patofyziológia červených a bielych krviniek. Patofyziológia koagulácie.

Prednáška pre študentov 3. ročníka odboru Všeobecné lekárstvo.

Základné funkcie hematopoetického systému. Poruchy funkcie červených krviniek. Etiopatogenetická klasifikácia anémií. Poznámky k patogenéze niektorých anémií - Aplastická anémia, Sideroblastická anémia, Perniciózna anémia, Posthemoragická anémia, Hemolytické anémie, Anémia u chronických chorôb, Kosáčikovej anémia, Talasémie. Poruchy funkcie bielych krviniek. Akútna myeloidná leukémia - prejavy, podtypy. Hyperkoagulačné stavy.

ppt Patofyziológia červených a bielych krviniek. Stiahnuť - Patofyziológia červených a bielych krviniek.Otvoriť v novom okne - Patofyziológia červených a bielych krviniek. 8.6.2008 3.13 MB registrovaný používateľ

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Ján Hanáček | publikované: 8.6.2008 | posledné úpravy: 16.2.2016
citácia: Hanáček Ján: Patofyziológia červených a bielych krviniek. Patofyziológia koagulácie.. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 8.6.2008, posledná aktualizácia 16.2.2016 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=37>. ISSN 1337-7396.