Sclerosis multiplex

Sclerosis multiplex je heterogénne chronické ochorenie centrálneho nervového systému, ktoré postihuje najmä mladých dospelých jedincov v produktívnom veku. Slovenská republika patrí medzi krajiny s vyššou prevalenciou ochorenia. Predložené učebné texty majú za cieľ zrozumiteľnou formou priblížiť študentom všeobecného lekárstva a nelekárskych študijných programov aktuálne poznatky z oblasti demyelinizačných ochorení. Sú určené aj pre postgraduálne vzdelávanie.Podávajú informácie o súčasných vedeckých poznatkoch o sclerosis multiplex, ktoré dovoľujú presnejšie rozdelenie ochorenia do podtypov, ako aj lepšiu diferenciálnu diagnostiku. Prináša nové pohľady na etiopatogenézu, genetické a epigenetické markery ochorenia a sumarizuje možnosti liečby. Pevne veríme, že predložené učebné texty pomôžu pri štúdiu neurológie a stanú sa tak odrazovým mostíkom pre ďalší odborný rast budúcich zdravotníckych pracovníkov.

ISBN:978-80-8187-029-3
EAN: 9788081870293

pdf Sclerosis multiplex Stiahnuť - Sclerosis multiplexOtvoriť v novom okne - Sclerosis multiplex 13.6.2017 1.34 MB ktokoľvek
pdf Recenzný posudok - MUDr. Marianna Vitková, PhD Stiahnuť - Recenzný posudok - MUDr. Marianna Vitková, PhDOtvoriť v novom okne - Recenzný posudok - MUDr. Marianna Vitková, PhD 13.6.2017 98.99 KB ktokoľvek
pdf Recenzný posudok - Prof. MUDr. Gabriela Nosáľová, DrSc. Stiahnuť - Recenzný posudok -  Prof. MUDr. Gabriela Nosáľová, DrSc.Otvoriť v novom okne - Recenzný posudok -  Prof. MUDr. Gabriela Nosáľová, DrSc. 13.6.2017 92.74 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: Sclerosis multiplex, roztrúsená skleróza

Odbor:

autor: Ema Kantorová | pracovisko: Neurologická klinika | publikované: 13.6.2017 | posledné úpravy: 13.6.2017
citácia: Kantorová Ema: Sclerosis multiplex. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 13.6.2017, posledná aktualizácia 13.6.2017 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=365>. ISSN 1337-7396.