Poruchy sluchu

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Základné pojmy. Ako počujeme. Charakteristika zvuku. Hypacusis – porucha sluchu. Senzorickoneurálna porucha sluchu. Vnútorné ucho – polohovo - akustický orgán. Stredné ucho + slimák. Cochlea – slimák , frekvencie. I. Vyšetrovacie metódy. Novorodenci a deti. II. Vyšetrovanie sluchu. Príčiny porúch sluchu.  Poruchy sluchu – čo s tým ?

pdf Poruchy sluchu Stiahnuť - Poruchy sluchuOtvoriť v novom okne - Poruchy sluchu 7.3.2017 714.31 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: sluch, poruchy sluchu

autor: Mária Zanovitová | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 7.3.2017 | posledné úpravy: 7.3.2017
citácia: Zanovitová Mária: Poruchy sluchu. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 7.3.2017, posledná aktualizácia 7.3.2017 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=358>. ISSN 1337-7396.