Informácie o 1. autorovi článku z databázy:
doc. MUDr. Juraj Mokrý, PhD
mokry(at)jfmed.uniba.sk
Ústav farmakológie
Jesseniova lekárska fakulta Univerzity Komenského
telefón: +421 43 4132535
adresa: Sklabinská 26
03753 Martin

Predložené učebné texty ponúkajú pedagógom a študentom návody, ako obohatiť a najmä uľahčiť pochopenie niektorých oblastí a zvýšiť retenciu získaných vedomostí z kľúčových funkčných predmetov, t.j. fyziológie, patologickej fyziológie a farmakológie. Rozdelené sú do troch hlavných častí, v ktorých postupne popisujeme dostupné simulátory, softvéry, ale aj demonštrujeme príklady kazuistík a prehľady vybraných ilustratívnych videofilmov verejne dostupných na internete.
Väčšina simulátorov je dostupná v Simulačnom a výučbovom centre JLF UK v Martine. Softvéry sú dostupné buď vo vnútrofakultnej sieti alebo nimi disponujú samotné pracoviská.
Vyzývame študentov, ale aj pedagógov, aby sa s textami oboznámili, využívali ich na obohatenie výučby, či samoštúdia, a najmä aby autorom poskytli následne spätnú väzbu, prípadne navrhli ďalšie možnosti využívania moderných technológií a pedagogických postupov v každodennej výučbovej praxi.
Pevne veríme, že si tieto učebné texty nájdu miesto vo výučbe jednotlivých predmetov a že sa stanú predmetom aktualizácií v súlade s vývojom v jednotlivých odboroch. To je aj jeden z dôvodov, prečo sú učebné texty vydané elektronicky a verejne dostupné prostredníctvom internetu – uľahčuje to ich budúcu aktualizáciu, rozširuje to spektrum potenciálnych záujemcov a umožňuje priame prepojenie na jednotlivé odkazy na internete.

pdf Simulačná a virtuálna výučba vo fyziológii, patologickej fyziológii a farmakológii Stiahnuť - Simulačná a virtuálna výučba vo fyziológii, patologickej fyziológii a farmakológiiOtvoriť v novom okne - Simulačná a virtuálna výučba vo fyziológii, patologickej fyziológii a farmakológii 1.2.2017 6.74 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: fyziológia, patofyziológia, farmakológia, patologická fyziológia, simulačná výučba, videofilm, kazuistika, softvér, fyziológia, patofyziológia, farmakológia, patologická fyziológia, simulačná výučba, videofilm, kazuistika, softvér

Recenzované
informácie

Garant

Doc. MUDr. Juraj Mokrý, PhD.
Ústav farmakológie, JLF UK Martin
telefón: 043/2633619
e-mail: mokry(at)jfmed.uniba.sk

Recenzenti

prof. MUDr. Martin Wawruch, PhD.
-, Lekárska fakulta UK v Bratislave
telefón: -
e-mail: martin.wawruch(at)fmed.uniba.sk

prof. MUDr. Andrea Čalkovská, DrSc.
Ústav fyziológie, Jesseniova lekárska fakulta UK v Martine
telefón: 043/2633422
e-mail: calkovska(at)jfmed.uniba.sk

Ohodnoťte
ako prvý tento článok!

autor: Juraj Mokrý, Daniela Mokrá, Ingrid Tonhajzerová, Jana Plevková, Martina Antošová | pracovisko: Ústav farmakológie, Ústav fyziológie, Ústav patologickej fyziológie | publikované: 14.12.2016 | posledné úpravy: 24.1.2017
citácia: Mokrý Juraj, Daniela Mokrá, Ingrid Tonhajzerová, Jana Plevková, Martina Antošová: Simulačná a virtuálna výučba vo fyziológii, patologickej fyziológii a farmakológii. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 14.12.2016, posledná aktualizácia 24.1.2017 [cit. 2017-10-23] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=354>. ISSN 1337-7396.