Interakcie elektrických a magnetických polí s ľudským telom

Prednášková prezentácia z predmetu Lekárska biofyzika.

Elektrické javy. Používané elektrické parametre a jednotky. Základné druhy el. prúdu. Ľudské telo a elektrické javy. Biologické účinky el. prúdov na organizmus. Stimulačné prúdy používané v medicíne. Elektrostimulačné metódy. Kardiostimulátor. II. Elektrolytický účinok. Liečebné metódy využívajúce elektrolytický účinok DC prúdu. III. Tepelný účinok. Magnetické polia. Elektromagnetické pole. Ochrana pacienta pred úrazom el. prúdu.

Kľúčové slová: elektrické pole, magnetické pole, elektrostimulačné metódy

Odbor:

autor: Ján Jakuš | pracovisko: Ústav lekárskej biofyziky | publikované: 28.11.2016 | posledné úpravy: 28.11.2016
citácia: Jakuš Ján: Interakcie elektrických a magnetických polí s ľudským telom. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 28.11.2016, posledná aktualizácia 28.11.2016 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=351>. ISSN 1337-7396.