Komplement

Komplement je jeden zo základných efektorových systémov vrodenej nešpecifickej imunity. Môže byť aktivovaný rôznymi cestami postupnou premenou jeho jednotlivých zložiek z neaktívnej formy na aktívne enzýmy, ktoré pôsobia na ďalšie zložky tejto kaskády. Interaktívna prezentácia obsahuje študijný materiál a súbor testových otázok, pomocou ktorých si čitateľ môže overiť dosiahnuté znalosti s možnosťou spätnej väzby.

Táto práca vznikla ako výstup projektu KEGA č.032UK-4/2015 MŠVVaŠ SR.

ppsx Komplement Stiahnuť - KomplementOtvoriť v novom okne - Komplement 7.11.2016 1.51 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: vrodená imunita, nešpecifická imunita, komplement, cesty aktivácie

autor: Martina Neuschlová | pracovisko: Ústav mikrobiológie a imunológie | publikované: 4.11.2016 | posledné úpravy: 6.2.2017
citácia: Neuschlová Martina: Komplement. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 4.11.2016, posledná aktualizácia 6.2.2017 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=350>. ISSN 1337-7396.