Mikrobiológia a imunológia

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Mikrobiológia - terminológia, bunky (prokaryotická bunka, základné tvary, zvýšenie rozlišovacej schopnosti farbením, požiadavky na kyslík). Identifikácia neznámej kolónie. Antibiotiká. Typy patogénov. Fyziologická mikrobiálna flóra. Virusy. Parazity. Plesne a huby. Mykózy.

pdf Mikrobiológia a imunológia Stiahnuť - Mikrobiológia a imunológiaOtvoriť v novom okne - Mikrobiológia a imunológia 5.4.2012 4.5 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: mikrobiológia, imunológia

autor: Elena Nováková | pracovisko: Ústav mikrobiológie a imunológie | publikované: 16.2.2016 | posledné úpravy: 16.2.2016
citácia: Nováková Elena: Mikrobiológia a imunológia. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 16.2.2016, posledná aktualizácia 16.2.2016 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=333>. ISSN 1337-7396.