Onkochirurgia

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Zhubné nádorové ochorenia. Príčiny úmrtia.Nádory. Šírenie nádrov - metastázovanie. Rakovina - prevencia, rizikové faktory, diagnostika, anamnéza, fyzikálne vyšetrenia. Vyšetrovacie metódy. Klasifikácia nádorov. Terapia nádorov. Reaktivita pacienta v priebehu onkologického ochorenia. Eutanázia. Liga proti rakovine. Komplexná onkologická starostlivosť zahrňuje.

pdf Onkochirurgia Stiahnuť - OnkochirurgiaOtvoriť v novom okne - Onkochirurgia 2.2.2016 722.75 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: onkochirurgia, rakovina

autor: Jaroslav Lúčan | pracovisko: Chirurgická klinika a Transplantačné centrum | publikované: 2.2.2016 | posledné úpravy: 2.2.2016
citácia: Lúčan Jaroslav: Onkochirurgia. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 2.2.2016, posledná aktualizácia 2.2.2016 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=328>. ISSN 1337-7396.