Študijné texty pre študentov Univerzity tretieho veku pri JLF UK v Martine.

Autorský kolektív Jesseniovej lekárskej fakulty v Martine, Univerzity Komenského v Bratislave pripravil predkladané učebné texty, zamerané na niektoré témy z oblasti gerontológie, geriatrie a gerontologického ošetrovateľstva: zdravie a zdravý životný štýl, aktívne starnutie, edukačné, zdravotné a sociálne programy, fyziológia a patofyziológia starnutia, niektoré druhy liečby so zameraním na seniorov a zvláštnosti vybraných ochorení v staršom veku.
Predkladané študijné texty sú určené predovšetkým poslucháčom UTV pri JLF UK v Martine v študijnom programe Starostlivosť o seniorov.
Publikácia vznikla v rámci riešenia projektu „Univerzita tretieho veku – Aktívne starnutie s informáciami z oblasti všeobecného lekárstva a nelekárskych študijných programov“, ITMS kód Projektu: 26120130056.

Vybrané aspekty starostlivosti o zdravie seniorov 22.1.2016 1.09 MB ktokoľvek

Predmety/kurzy