Patofyziologická analýza 8 kazuistík - Dilučná hyponatriémia u dieťaťa (otrava vodou), SI ADH – Syndróm neprimeranej sekrécie ADH pri pľúcnom ochorení, Dehydratácia a metabolická acidóza u dojčaťa, Dehydratácia spôsobená nedostatočným príjmom tekutín u ženy po CMP, Respiračná alkalóza a tetania, Zmeny homeostázy po chirurgickom výkone, Metabolická alkalóza vyvolaná zvracaním kombinovaná s depléciou tekutín, Diabetická ketoacidóza.

Vydanie tejto monografie bolo podporené projektom „Virtuálna a simulačná výučba ako nová forma vzdelávania na JLF UK v Martine“, ITMS kód projektu: 26110230071 spolufinancovaným zo zdrojov EÚ a Európskeho sociálneho fondu

Kľúčové slová: kazuistika, virtuálni pacienti

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 2
rating
používateľské hodnotenie

autor: Jana Plevková | pracovisko: Simulačné výučbové centrum | publikované: 4.1.2016 | posledné úpravy: 13.1.2016
citácia: Plevková Jana: Virtuálni pacienti s poruchami vnútorného prostredia – patofyziologická analýza vybraných kazuistík. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 4.1.2016, posledná aktualizácia 13.1.2016 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=316>. ISSN 1337-7396.