Imunológia a alergické ochorenia

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Imunológia, imunitný systém. Imunita. ochranné bariéry.Bunky imunitného systému. Orgány imunitného systému. Vývoj imunitného systému. Imunitne podmienené ochorenia. Alergické ochorenia. Epidemiológia.Alergény. Prejavy alergických ochorení. Diagnostika alergických ochorení. Liečba alergických ochorení. Prevencia.

pdf Imunológia a alergické ochorenia Stiahnuť - Imunológia a alergické ochoreniaOtvoriť v novom okne - Imunológia a alergické ochorenia 14.11.2017 9.62 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: imunológia, imunitný systém, imunita

autor: Otília Petrovičová, Miloš Jeseňák | pracovisko: Klinika detí a dorastu | publikované: 14.11.2017 | posledné úpravy: 14.11.2017
citácia: Petrovičová Otília, Miloš Jeseňák: Imunológia a alergické ochorenia. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 14.11.2017, posledná aktualizácia 14.11.2017 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=311>. ISSN 1337-7396.