Vybrané ochorenia tráviaceho systému a ošetrovateľská starostlivosť

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Tráviaci systém človeka - zloženie. Prehľad niektorých častých ochorení. Vredová choroba žalúdka a dvanástnika (horná funkčná dyspepsia) - príznaky, terapia. Nešpecifický zápal čreva (dolná funkčná dyspepsia) - príznaky, diagnostika, komplikácie, terapia. Prevencia.

Kľúčové slová: tráviaci systém

autor: Ivana Bóriková | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 6.10.2015 | posledné úpravy: 6.10.2015
citácia: Bóriková Ivana: Vybrané ochorenia tráviaceho systému a ošetrovateľská starostlivosť. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 6.10.2015, posledná aktualizácia 6.10.2015 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=303>. ISSN 1337-7396.