PREVENTÍVNE PROGRAMY, OČKOVANIE SENIOROV

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Očkovanie. Očakávané výsledky preventívneho očkovania. Vývoj a verejno-zdravotný význam imunizačného programu. NÁRODNÝ IMUNIZAČNÝ PROGRAM SR. 1961 – prvá schéma publikovaná WHO. Expanded Programme on Immunization 1977 – EPI manuál. 2004 – imunizácia v praxi. Prečo odporúčania WHO ? Obsah odporúčaní. História vakcín. Rozvoj vakcín, 1900–2000. OČKOVACIE LÁTKY. Očkovanie a imunitný systém. Prirodzená a získaná imunita. Mechanizmus imunitnej odpovede. OČKOVACÍ KALENDÁR DETÍ NA ROK 2015. OČKOVANIE DOSPELÝCH -MANAŽMENT. Epidemiologická situácia na Slovensku vo výskyte ochorení, proti ktorým preventívne očkujeme.

Práca bola podporená Agentúrou na podporu výskumu a vývoja (číslo grantu APVV-0096-12).

pdf PREVENTÍVNE PROGRAMY, OČKOVANIE SENIOROV Stiahnuť - PREVENTÍVNE PROGRAMY, OČKOVANIE SENIOROVOtvoriť v novom okne - PREVENTÍVNE PROGRAMY, OČKOVANIE SENIOROV 22.1.2016 2.88 MB ktokoľvek

Kľúčové slová: očkovanie, očkovací kalendár, očkovanie detí, očkovanie dospelých

autor: Henrieta Hudečková | pracovisko: Ústav verejného zdravotníctva | publikované: 29.9.2015 | posledné úpravy: 22.1.2016
citácia: Hudečková Henrieta: PREVENTÍVNE PROGRAMY, OČKOVANIE SENIOROV. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 29.9.2015, posledná aktualizácia 22.1.2016 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=301>. ISSN 1337-7396.