Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál JLF UK
Projekt MEFANET (MEdical FAculties Educational NETwork)
Jesseniova lekárska fakulta Univezity Komenského

HOIGNÉ SYNDRÓM

HOIGNÉ SYNDRÓM

Príspevok popisuje problematiku nežiaducej reakcie po intramuskulárnej aplikácii depótneho penicilínového antibiotika. Hoigné syndróm je zriedkavá nežiaduca reakcia, avšak sestra po aplikácii injekcie a následne náhlej zmene správania pacienta, musí myslieť aj na túto reakciu.                               


Prílohy:
Príloha   Dátum Veľkosť Prístupnosť [?] Klinicky citlivé [?] Licencia
pdf HOIGNÉ SYNDRÓM Stiahnuť - HOIGNÉ SYNDRÓMOtvoriť v novom okne - HOIGNÉ SYNDRÓM 28.9.2015 226.17 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: penicilínové antibiotiká, intramuskulárna aplikácia, Hoigné syndróm, nealergická reakcia


autor: Ivana Bóriková, Martina Tomagová | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 28.9.2015 | posledné úpravy: 28.9.2015
citácia: Bóriková Ivana, Martina Tomagová: HOIGNÉ SYNDRÓM. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 28.9.2015, posledná aktualizácia 28.9.2015 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=300>. ISSN 1337-7396.
 

Komentáre a diskusia

Vložiť nový príspevok:

Autor / e-mail: [ prihlásenie/overenie používateľa ]
Titulok:
Text: