Biofyzika zmyslového vnímania. Receptory. Biofyzika zraku.

Zmyslové vnímanie. Reflexný oblúk. Lokálna (miestna odpoveď) a akčný potenciál - charakteristika. Kódovanie senzorického podnetu na pacciniho teliesku (kožný receptor dotyku a tlaku) . Kódovanie na receproroch. receptory - definícia, vlastnosti. Receptory - rozdelenie. Zákony zmyslového vnímania. Adaptácia receptorov. Receptory rýchlo a pomaly sa adaptujúce. Biofyzika zraku. Anatómia oka. Časti oka. Stavba oka. Myopia - krátkozrakosť. Hypermetropia - ďalekozrakosť. Presbyopia. Astigmatizmus. Refračné chyby.

ppt Biofyzika vnímania, receptory, zrak Stiahnuť - Biofyzika vnímania, receptory, zrakOtvoriť v novom okne - Biofyzika vnímania, receptory, zrak 24.5.2008 3.64 MB registrovaný používateľ

Kľúčové slová: Biofyzika vnímania, receptory, zrak, Biofyzika vnímania, receptory, zrak

Odbor:

počet používateľov, ktorí už hodnotili: 1
rating
používateľské hodnotenie

autor: Ján Jakuš | publikované: 24.5.2008 | posledné úpravy: 16.2.2016
citácia: Jakuš Ján: Biofyzika zmyslového vnímania. Receptory. Biofyzika zraku.. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 24.5.2008, posledná aktualizácia 16.2.2016 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=30>. ISSN 1337-7396.