Podpora telesného zdravia seniorov

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Starnutie populácie a nárast chronických ochorení - zdravotné problémy seniora, predpoklad starostlivosti o zdravie.
Zdravé starnutie a oblasti zlepšenia telesného zdravia - priority starostlivosti v oblasti telesného zdravia, výživa, tekutiny, mobilizácia, pohyb, cvičenie.
Poradenstvo pri niektorých ochoreniach –pacientske organizácie, web stránky - srdce a cievy, dýchací systém, cukrovka, kĺby, onkológia.

pdf Podpora telesného zdravia seniorov Stiahnuť - Podpora telesného zdravia seniorovOtvoriť v novom okne - Podpora telesného zdravia seniorov 18.9.2015 800.15 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: stranutie populácie, telesné zdravie

autor: Ivana Bóriková | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 18.9.2015 | posledné úpravy: 18.9.2015
citácia: Bóriková Ivana: Podpora telesného zdravia seniorov. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 18.9.2015, posledná aktualizácia 18.9.2015 [cit. 2017-11-18] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=298>. ISSN 1337-7396.