Prednáška pre poslucháčov UTV.

Liečebná telesná výchova. Charakteristika správneho postoja. Držanie tela. Cievna gymnastika. Dychová gymnastika. Polohy tela vo vzťahu k dýchaniu. Fyzioterapia hrudníka. Pohybová aktivita. Izotonické cvičenia. Izometrické cvičenia. Kondičné cvičenia. Zásady správneho cvičenia (aj kondičného). Zásady realizácie kondičného cvičenia. Ergoterapia. Nácvik sebaopatery. Kompenzačné pomôcky. Liečebná rehabilitácia u pacientov s PCH. Liečebná rehabilitácia u pacientov so SM.

pdf Osobitosti liečby – rehabilitácia Stiahnuť - Osobitosti liečby – rehabilitáciaOtvoriť v novom okne - Osobitosti liečby – rehabilitácia 24.3.2015 593.64 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: senior, rehabilitácia, kondičná LTV, ergoterapia, kompenzačné pomôcky, nácvik sebaopatery

autor: Michaela Miertová | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 24.3.2015 | posledné úpravy: 24.3.2015
citácia: Miertová Michaela: Osobitosti liečby – rehabilitácia: kondičná LTV, ergoterapia, kompenzačné pomôcky, nácvik sebaopatery. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 24.3.2015, posledná aktualizácia 24.3.2015 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=291>. ISSN 1337-7396.