Osobitosti liečby diétoterapia u seniorov

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Faktory ovplyvňujúce výživu aplikačne na seniorov. Zásady výživy u seniorov. Výživová pyramída. 7 výživových pravidiel u seniorov. Vplyv na výživu u seniorov. Poruchy výživy u seniorov. Posudzovanie stavu výživy u seniorov. Objektívne posúdenie stavu výživy u seniorov. Jednotný diétny systém. Základné diety. Špeciálne diéty. Štandardizované diétne postupy. Špeciálne diagnostické diéty. Diéta – podľa jednotného diétneho systému. Príjem tekutín u seniorov. Plánovanie ošetrovateľských intervencií – príjem jedla.

pdf Osobitosti liečby diétoterapia u seniorov Stiahnuť - Osobitosti liečby diétoterapia u seniorovOtvoriť v novom okne - Osobitosti liečby diétoterapia u seniorov 23.3.2015 443.98 KB ktokoľvek

Kľúčové slová: výživa seniorov, diétoterapia

autor: Michaela Miertová | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 23.3.2015 | posledné úpravy: 23.3.2015
citácia: Miertová Michaela: Osobitosti liečby diétoterapia u seniorov. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 23.3.2015, posledná aktualizácia 23.3.2015 [cit. 2017-11-19] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=290>. ISSN 1337-7396.