Osobitosti liečby – farmakoterapia a diétotrapia u seniorov

Prednáška pre poslucháčov UTV.

Východiská chyby pri užívaní liekov. Východiská – chyby pri injekčnom podávaní liečiv. Analgetiká. WHO rebríček aplikácie analgetík pri chronickej bolesti. Koanalgetiká (adjuvantné analgetiká). Laxanciá. Opioidy. NÚ opioidov. Prelomová bolesť.

Kľúčové slová: farmakoterapia, diétotrapia, senior

autor: Michaela Miertová | pracovisko: Ústav ošetrovateľstva | publikované: 23.3.2015 | posledné úpravy: 23.3.2015
citácia: Miertová Michaela: Osobitosti liečby – farmakoterapia a diétotrapia u seniorov. Multimediálna podpora výučby klinických a zdravotníckych disciplín :: Portál Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského [online] 23.3.2015, posledná aktualizácia 23.3.2015 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.jfmed.uniba.sk/clanky.php?aid=289>. ISSN 1337-7396.